ZABEZPIECZENIA SAMOCHODOWE OFEROWANE NA POLSKIM RYNKU

Jakie są różnice między alarmem a immobiliserem?

Klienci często dopytują się o różnice między różnymi opcjami zabezpieczeń w pojeździe. Na rynku mamy wiele różnych „systemów” montowanych w samochodach w celu zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą. W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić jak działają i w jaki sposób chronią nas poszczególne systemy. Od dzisiaj wszystko stanie się jasne, a wiedza ta niech posłuży do wyboru najlepszego zabezpieczenia jakie Państwo szukają. W dalszej części opiszemy podstawowe zasady działania i różnice pomiędzy takimi zabezpieczeniami jak szeroko pojęte alarmy samochodowe, immobilisery, GPSy,  blokady mechaniczne, etui na kluczyki czy wyłączniki kluczyków na zasadzie odcięcia zasilania baterii.

FABRYCZNY IMMOBILISER

Zacznijmy od tego że wszystkie auta mają fabrycznie zamontowane swoje własne immobilisery. Wymóg stosowania fabrycznego immobilisera zaczął obowiązywać w Europie od 1998 roku, natomiast  jako jeden z ostatnich krajów który wymusił na producentach samochodów instalowanie fabrycznych immobiliserów jest Kanada. Stało się w 2007 roku.

Alarmy, czy lokalizatory GPS (nie należy mylić z nawigacją GPS którą mamy zainstalowaną jako mapy drogowe) są opcją dodatkową. Często w podstawowej wersji nowych pojazdów te opcje są niedostępne, a dokupienie jej jako „opcja” jest stosunkowo drogie.

Skupmy się na opisaniu i różnicach pomiędzy poszczególnymi systemami zabezpieczeń.

SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ SAMOCHODOWYCH: