Dodatkowe zabezpieczenia typu „Immobiliser”

Często klienci decydują się na dodatkowe zabezpieczenie swojego samochodu. Wybór pada na dodatkowy immobiliser. Dodatkowy immobiliser, czyli dodatkowa autoryzacja kierowcy, by móc odpalić samochód. Autoryzacji może być bardzo dużo rodzajów. Różne immobilisery mają różne autoryzacje. Znamy takie jak chociażby poprzez przełączenie dokładanego ukrytego przełącznika lub dodatkowej autoryzacji radiowej tzw. dodatkowe breloki w zasięgu centralki i wiele innych. Niestety większość immobiliserów starszej generacji opiera swoją skuteczność na przecięciu przewodu od rozruchu, a po autoryzacji przekaźnik na nowo go „łączy”. Centralki te nie są też miniaturowych rozmiarów, a przecięcie przewodu rozruchowego często jest łatwe do zlokalizowanie przez potencjalnego złodzieja i obejścia całego systemu. Immobilisery nowszej generacji są miniaturowych rozmiarów, które łatwo schować wtapiając w wiązkę oryginalnych przewodów w kokpicie pojazdu oraz nie potrzebują przecinać żadnych przewodów by zablokować pojazd. Przykładowy immobiliser firmy LUCAR IMMOCAN zabezpiecza rozruch pojazdu poprzez blokadę cyfrową magistrali CAN. Najprościej mówiąc jest to blokada  która wysyła informację do modułów pojazdu i priorytetowej blokadzie przepływu informacji pomiędzy modułami uniemożliwiając odpalenie i odjazd. Zależnie od wersji urządzenia autoryzacja odbywa się poprzez naciśnięcie sekwencji oryginalnych przycisków w pojeździe np. na kolumnie kierownicy, które indywidualnie ustawia sobie właściciel pojazdu. Wersja LUCAR IMMOCAN EXPERT przykładowo umożliwia autoryzację tylko z zaprogramowanego smartfona (android i apple) np. poprzez autoryzację odcisku palca na nim. W immobiliserach nowszej generacji wszelka próba kradzieży „na walizkę” czy innymi znanymi metodami jest nieskuteczna. Jedynym znanym sposobem ominięcia tej blokady jest fizyczne znalezienie jej w pojeździe i odłączenie. Jest to bardzo utrudnione ze względu na fakt że immobiliser LUCAR IMMOCAN jest miniaturowych rozmiarów. Wielkością można go porównać do monety dwuzłotowej.

NASZA OCENA ZABEZPIECZENIA

Podsumowując dokładane zabezpieczenie typu immobiliser starszego typu oceniamy na 2 do 4 na 10 w skali jakości zabezpieczeń samochodowych, natomiast nowego typu gdzie blokowana jest magistrala CAN oceniamy na 9/10 w skali jakości zabezpieczeń.

ZABEZPIECZENIE SAMOCHODOWE LUCAR IMMOCAN EXPERT PRO oferuje najnowocześniejsze zabezpieczenie cyfrowe magistrali CAN bez przecinania przewodów plus Lokalizator GPS, który traktowany jako uzupełnienie immobilizera poinformuje właściciela  alarmem na bieżąco próbie kradzieży auta. System jest bezobsługowy i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Chroni pojazd przed wszelkimi znanymi próbami kradzieży samochodu. Takie zabezpieczenie oceniamy na 10/10 w skali jakości zabezpieczeń samochodowych.

Zobacz także: zabezpieczenie antykradzieżowe auta