Dodatkowe zabezpieczenia typu „Lokalizatory GPS/GSM”

Lokalizatory GPS pięknie działają kiedy sami śledzimy swoje trasy, czy parametry tych tras. Kiedy chcemy zobaczyć, czy dziecko naszym samochodem dojechało już do babci itd. Lokalizatory pokazują pozycję pojazdu na bieżąco i możemy przy obecnej technologi śledzić ją nawet poprzez nasz smartfon. Niestety jeśli liczymy na nasz lokalizator jako dodatkowe zabezpieczenie to niestety musimy oznajmić że nie jest to żadne zabezpieczenie dla profesjonalnego złodzieja.

Jednak aby być uczciwymi ze względu na wykorzystanie modułów GPS/GSM to musimy wziąć pod uwagę jeden istotny aspekt. Odpowiedni lokalizator możemy skonfigurować tak aby poinformował nas smsem na bieżąco na naszą komórkę np. o próbie włamanie czy kradzieży. A to też cenna informacja chyba że wyciszymy, bądź wyłączymy telefon.

NASZA OCENA ZABEZPIECZENIA

Podsumowując, dokładane zabezpieczenie typu Lokalizator GPS/GSM oceniamy na 1/10 w skali jakości zabezpieczeń samochodowych. Wykorzystując go z innymi immobiliserami jako nośnik informacji o próbie kradzieży oraz walorów śledzenia swoich przejechanych tras możemy dać 2/10.

Zobacz także: najlepsze zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą